Vira yeni eğitim dönemini açıyor! Her seviye ve amaç için Haliç santralistanbul’daki veya Kalamış Setur Marina’daki eğitimlerimize katılabilirsiniz. Sınırlı kontenjana dahil olmak için bize ulaşın… Son kayıt tarihi 19 Ocak! Hemen kayıt yapın, eğitim hakkınızı kışın kullanmazsanız Bahar’da öncelik hakkınız olsun!


⚓️ Kaydınızı Kış Dönemi’nde yapın, hakkınızı Bahar’da kullanın, öncelik hakkınız olsun! ⚓️


Vira Kursiyerleri Online ön Kayıt >>>

Universite Kulüpleri Online ön Kayıt >>>

Ayrıntılar: 0212 427 44 01 | vira@virayatcilik.com


Ders Eksiğiniz Varsa

Katılamadığınız dersleri 2 gün öncesinden haber vermek şartı ile 31 Ocak’a kadar tamamlayabilirsiniz!

Sertifikanızı Ne Zaman Alacaksınız?

Ayrıca bildirilecek tarihte yapacağımız etkinlikte sertifika ve üyelik kartlarınız takdim edilecektir.

Sınavda Başarısız Olursanız

2 saatlik Kurtarma Eğitimi* alarak eğitimin hemen ardından Telafi Sınavı’na, Kış döneminde 2 Yıldız İleri Yelkencilik veya Yarışçılık gruplarına dahil olabilirsiniz.

Veya sınava girmek için bir sonraki dönem sonunu bekleyebilirsiniz.  

*Kurtarma eğitimi bedeli 50 TL’dir.

2 Yıldız İleri Yelkencilik veya Yarışçılık Eğitimi’ne devam etmek istiyor musunuz?

O zaman acele etmelisiniz! 20 Ocak haftası başlayacak eğitimler için müsait günlerinizi ön kayıt formundan seçip ödemenizi 19 Ocak’a kadar yapmanız gerekmektedir.

Sınav sonucunuzu beklemeden kayıt olabilirsiniz. Böylece talep ettiğiniz gün ve saate yerleşme şansınız artar. Eğer sınavda başarısız olursanız ödemeniz iade edilir.

Vira Kursiyerleri Online ön Kayıt >>>

Üniversite Kulüpleri Online ön Kayıt >>>

2 Yıldız İleri Yelkencilik Eğitimi’nin 1 Yıldız’dan farkı?

– 2 Yıldız Eğitimleri’nde ana amaç eğitmen müdahalesi olmadan seyir yapabilme yeteneğini kazanmaktır. 2 Yıldız’da eğitmen komutu olmadan tüm manevraları ve seyirleri yapabileceksiniz.

– Yelkenleri her hava koşulunda performanslı bir şekilde kullanabilmenizi sağlayacak ileri yelkencilik trimlerini bu eğitimde öğreneceksiniz.

– Motoru kullanarak yanaşmaayrılma yapabileceksiniz.

Şamandıra dönüşleri yapabileceksiniz.

2 Yıldız Yarışçılık Eğitimi’nde neler öğreneceksiniz?

Performans yelkenciliğine sağlam bir adım atacaksınız.

– Yarış tekniklerini, yarış kurallarını öğreneceksiniz.

– Balon yelken / gennaker kullanımını öğreneceksiniz.

– İleri yelken trimi bilgilerinizi geliştirecek ve uygulayacaksınız.

2 Yıldız Sonrasında; 3 Yıldız Yatçılık Eğitimi’ni ve uluslararası ehliyetinizi SAIL BREAK ile Göcek’te alın!

SAIL BREAK Nedir? – Yelken + Eğlence + Eğitim

SAIL BREAK;  Ibiza, Formentera, Yunanistan, Marmaris, Göcek gibi dünyaca ünlü lokasyonlarda düzenlediğimiz, gün boyu yelken yapıp, ardından “After Sail Party”lerle eğlendiğimiz unutulmaz yelken etkinliklerinin genel adıdır.

– SAIL BREAK, pek çok üniversitenin ve firmanın katılımı ve organizasyonu ile düzenlenmektedir. Siz de bağlı olduğunuz üniversite veya şirket kulübü avantajları ile kulüp teknelerine veya Vira teknelerine katılabilirisiniz ya da kendi teknenizi kiralayabilirsiniz.

Konaklama yatlarda yapıldığı etkinliklerde aynı zamanda 3 Yıldız Yatçılık Eğitimi alınabilmektedir.

– Eğer izlemediyseniz; SAIL BREAK Trailer 2017 ve SAIL BREAK Marmaris After Movie‘yi izlemenizi ve Instagram’da #sailbreak “hashtag”ini takip etmenizi tavsiye ederiz.

SAIL BREAK – Göcek Winter’18 (8 – 11 Şubat)

“Bu Kış Dağa değil, Göcek’e Yelkene Gidiyoruz” diyerek 8 – 11 Şubat tarihleri arasında 4 günlük bir yelken arası veriyoruz! SAIL BREAK’te isteyen katılımcılara 3 Yıldız Yatçılık Eğitimi programına dahil olma fırsatı sunuyoruz.

Vira Yatçılık olarak Kechi Sailing ile düzenlediğimiz eğitimlerimizle,  uluslararası geçerliliği bulunan IYT International Bareboat Skipper belgesi almaya hak kazanabilirsiniz!

IYT yetkili eğitmenleri tarafından Göcek’te verilecek eğitimin  ardından İstanbul’da gireceğiniz 3 saatlik uygulamalı sınavla bu belgeyi alma hakkına sahip olabilirsiniz…

Herkes katılabilir! Yelken tecrübesi olmayan arkadaşlarınız da katılabilir!

Katılım ücreti üniversite kulüpleri için kişi başı 130 – 210 Euro arası değişmektedir. Vira tekneleri için ise bu ücret  280 – 430 Euro arası değişmektedir.

Neler Dahil? Yat kirası, yatta konaklama, kaptan, eğitim,  SAIL BREAK Partileri’ne katılım bedelleri, marina ve bağlanma bedelleri, Welcome Akşam Yemeği ve Kahvaltısı, yakıt, resmi işlem giderleri, nevresim, havlu, tekne teslim temizliği dahildir.

Neler Dahil Değil? Göcek’e ulaşım, ortak tekne bütçesi (Kişi başı 15 €)

– IYT Bareboat Skipper belgesi de almak isteyenler; SAIL BREAK sonrasında ek 200 € ödeyerek IYT Sınavı’na girebilirler. Bu belgeyi almak zorunlu değildir. İsteyenler bu bedeli ödemeden 3 Yıldız Yatçılık Sertifikası sahibi olabilirler.

“SAIL BREAK Göcek Winter’18”e nasıl kayıt olabilirsiniz?

  • Üniversite veya firma kulüplerine üye olan katılımcılar kulüp yetkilileri ile iletişime geçerek veya kulüp web sayfası üzerinden kayıt olabilirler.

Vira Kursiyerleri ise; sailbreak.org adresinden veya Vira Yetkilileri ile iletişime geçerek kayıt olabilirler.

– Ayrıntılı bilgi için 0212 427 44 01’den veya vira@virayatcilik.com ‘dan bize ulaşabilirsiniz.

2 Yıldız Yarışçılık Eğitimi’ni almadan da 3 Yıldız Yatçılık Eğitimi’ne katılabilir, Yarışçılık Eğitimi’ne SAIL BREAK sonrası devam edebilirsiniz!

– Aslında SAIL BREAK’e katılmak için yelken bilme şartı yok. Ama isterseniz SAIL BREAK’i yatçılık eğitimi olarak da değerlendirebilirsiniz! 3 günün sonunda 3 Yıldız Yatçılık Sertifikası’na sahip olabilmek için 1 ve 2 Yıldız Eğitimleri’ni tamamlamış olmanız gerekmektedir.  


– 2 Yıldız Yarışçılık Eğitimi’ne katılmak için 2 Yıldız İleri Yelkencilik sınavında başarılı olma şartı vardır. Ancak sertifika sistemimizde 3 Yıldız Yatçılık Eğitimi’nden sertifika almak için Yarışçılık Eğitimi almış olma şartı yoktur. Dilerseniz 8 – 11 Şubat’ta Yatçılık Eğitimi alıp, ardından 2 Yıldız Yarışçılık Eğitimi alabilirsiniz.

vira@virayatcilik.com