https://www.youtube.com/watch?v=awgSOysh3Lk

LİSE YELKEN

Eğitimleri & Etkinlikleri

Eğitimler

Yelken tecrübesi olmayanlar veya kendini geliştirmek isteyenler için

Yarışlar

Liseler Arası Yarışlara hazırlık ve katılım

Geziler

İstanbul, Göcek, Marmaris yat gezileri

Etkinlikler

Sunumlar, yarışmalar ve daha fazlası

BAŞVURU FORMUBİLGİ Cup Sayfası
Siz de liseliler için hazırlanan özel eğitim & antrenman programlarımıza katılabilir veya liseler arası yarışlarda okulunuzu temsil edebilirsiniz.
BAŞVURU FORMU

İSTANBUL YELKEN LOKASYONLARIMIZ

VİRA Haliç

İBB Su Sporları Merkezi, Beyoğlu Haliç

İBB Su Sporları Merkezi, İstanbul'un kalbinde eşsiz bir yelken - kürek tesisidir. Kayıkhaneleri, konferans ve eğitim salonları, otoparkı ve fitness merkezi ile 11.000 m2 alana yayılan tesiste VİRA olarak yelken eğitimlerimizi, antrenmanlarımızı ve yarışlarımızı organize ediyoruz.

Lokasyonu Gör

VİRA Kalamış

Setur Kalamış Marina, A3

Kalamış, Türkiye yelkenciliğinin merkezi olarak kabul edilir. 2005'ten beri Setur Kalamış Marina'da hizmet veren VİRA buradaki faaliyetlerini A2-A3 VİRA İskelesi'nde kesintisiz olarak sürdürmektedir.

Lokasyonu Gör

VİRA
YELKEN OKULU
& ETKİNLİK PLANI

VİRA'da önce eğitim alıp ardından antrenmanlarla deneyiminizi arttırabilir; sonrasında hem sosyal aktiviteler hem geziler hem de tekne kiralama olanakları ile yelken hayatınızı sürdürebilirsiniz.

1 Yıldız Temel Yelkencilik Eğitimi Temel Yelken Eğitimi ile yelkenli bir tekneyi donatabilecek ve rüzgarı kullanarak güvenle seyir yapabileceksiniz!
2 Yıldız İleri Yelken Eğitimi İki Yıldız İleri Yelken Eğitimi sayesinde; hem denizde deneyiminizi arttıracaksınız, ileri yelken trimini ve seyir tekniklerini öğreneceksiniz hem de balon yelken kullanımı için hazır hale geleceksiniz!
Yelken Yarışçılığı & Balon Eğitimi Yeterli yelken deneyimi olan ve yelkenciliğin performans yönüne ağırlık vererek yarışmak isteyenler için düzenlenen özel bir eğitim programıdır. Kursiyerler bu eğitim sayesinde; hem denizde deneyimlerini arttırabilecekler, hem de balon yelkenle seyir yapabilecek ve yelken yarışlarına katılabilecekler!
3 Yıldız Yatçılık Eğitimi Yelkenli bir yatı sevk ve idare edecek, yelkenin mantığını kavrayarak seyir yapacak, yanaşıp-ayrılacak, demirleyecek, navigasyon bilgisi edinecek, gerekli denizcilik terimlerini ve bağlarını öğreneceksiniz.
Yat Yarışçılığı Eğitimi ile profesyonel yelken yarışçısı eğitmenler eşiliğinde yarışçılığın tüm inceliklerine hakim olacaksınız.
VİRA Kaptan Akademisiyle; dünyanın farklı lokasyonlarında, profesyonellerin eğitmenliğinde özenle hazırlanmış atölyelerle dolu, konaklamalı konsept eğitim programlarımız sizi bekliyor!
Denizde, tekne üzerinde geçireceğiniz her saat, sizin gerçek bir yelkenci olmanızı sağlayacaktır. Sizin belirleyeceğiniz tarih ve saatlerde yapılacak “deneyim kazanma programı” ile yelken deneyiminizi, eğitmenlerimiz eşliğinde arttırabilirsiniz.
Calışanlarınızın performansını yelkenle arttırın, “takım ruhu”nu güçlendirin! Yelken, en önemli takım sporlarından biridir. Değişken, farklı koşulları, hem dayanışmayı hem rekabeti içinde barındırması ile yelken “takım ruhu yaratma” bakımından eşsizdir.
VİRA Yelken Okulu üyeleri yarışıyor! 🏆 VİRA Üyeleri’nin buluşacağı bu etkinlikte Delphia 24 One Design tipi teknelerle düzenlenecek şamandıra yarışında siz de yer alabilirsiniz! ⛵️ Antrenman yarışı sonrasında VİRA Yarış Takımı’na dahil olarak SportsBoat sınıfında yarışmaya devam edebilirsiniz…
Eğitimlerinizi tamamladınız ya da zaten iyi bir yelkencisiniz! VİRA Yarış Takımları sizi bekliyor. Yarış takvimine göre hafta sonlarınızı VİRA ile yarışarak geçirmek mümkün!
SAIL BREAK Yelken Festivalleri Yelken + Eğlence = SAIL BREAK IBIZA & GÖCEK Dünyanın en iyi lokasyonlarındaki eşsiz koylarda gün boyu yelken, Her akşam yatlarda veya sahilde düzenlenen “After Sail Party”ler… İster profesyonel yelkenci, ister hayatında hiç tekneye binmemiş biri… Herkes katılabilir. Bir yat kirala, ya da filodaki yatlardan birine dahil ol!
VİRA Üyelik Buluşmaları & Törenleri Sonrasında VİRA Ailesi’ne katılan yeni ve eski üyelerimiz düzenlenen VİRA Üye Buluşmaları’nda bir araya geliyor. Yeni üyelerimiz için Sertifika Töreni, üniversite ve kurumsal yelken kulüplerimiz için Dönem Açılışı olan bu etkinliklere tüm üyelerimiz ve deniz severler davetlidir! Sıradaki “buluşma” için bizi takip edin!
Sail & Happy Hour Her hafta sonu; bolca yelken sonrasında tekneyle Halat Restaurant by Divan’da Happy Hour! Yelken tecrübesi olan veya olmayan arkadaşlarınızla beraber bu seyirlerimize katılabilir hem güzel zaman geçirebilir hem de doyasıya yelken yapabilirsiniz… Sail & Happy Hour Sail After Work Haftaiçi iş çıkışı, 2 saatlik özel etkinlik, İster eğitim, İster sadece keyif… Yelken tecrübesi olan veya olmayan arkadaşlarınızla beraber bu seyirlerimize katılabilir ister yelkenle tanışır isterseniz de sadece güzel zaman geçirebilirsiniz…
İstanbul, Göcek, Fethiye, Marmaris, Ibiza, Mallorca’da yelkenli ve motoryat kiralama imkanı.

Neden VİRA?

Deneyimli Eğitmenler

Alanlarında uzman, sevdiği işi yapmaktan gurur duyan 35 kişilik deneyimli VİRA Ekibi

En İyi Tekno Filosu

Birbirine eş, donanımlı, hem eğitim hem de yarış için uygun Delphia 24 One Design tekne filomuz

Hem Anadolu Hem Avrupa Yakasındayız

İster Haliç'te ister Kalamış'ta yelken eğitimi alma ve yelkene devam etme imkanı!

Yelkenden Kopmayacaksınız

"Eğitimler bitince ne yapacağız" diye üzülmenize gerek yok! Antrenmanlar, yarışlar, geziler, SAIL BREAK Festivalleri ve tekne kiralama olanakları ile yelken hayatınıza devam edeceksiniz...

Kurumsal Yapı

2005'ten beri kesintisiz devam eden ve kurumsal hizmet altyapısı

En iyi Fiyat

Hem içerik hem kalite bakımından en uygun bedelli hizmeti VİRA'da alacaksınız.

Kursiyer Yorumları

"Vira!" diyerek başladığım bu seyirde; birlikteliğin keyfini, farkındalığın derinliğini, eşsiz anıları, başarmanın gururunu yelken egitimlerinde bizlere yaşattıran ve bizi her zaman destekleyen Vira Yatçılık Ekibi’ne teşekkür ederim.

Songül AdıgüzelYönetici

Aldığım eğitimden birkaç ay sonra yeni aldığım yelkenlimi Hırvatistan'dan Bodrum'a sekiz günlük bir seyir süresinde sorunsuz ve güvenli bır şekilde getirdim. Vira Yatçılık'tan aldığım eğitimden sonra toplam 2500 deniz mili kadar yelken tecrübesine sahip oldum. Mükemmelsiniz!

Emre Turan ÖzkurtTurizm / Yönetici

Yelkenin bu kadar heyecan vereceğini düşünmemiştim. İnsanı başka bir dünya içine çekiyor... Bir anda iş hayatından, stresten, günlük mücadeleden uzaklaşıyorsun. Tabiki özellikle Vira Ekibi'nin sabırlı, işi bilen ve insana cesaret veren öğreticiliğinin rolü büyük!

Tayfun ErtunçYönetici

VİRA bana öyle bir cesaret verdi ki, kendimi tutamadım. Başkasına ait 50 ft. lik bir yelkenliyi Fransa'dan Türkiye'ye transfer etmek için Akdeniz'de, çok zevkli, 1.350 mil deniz katettim. Teşekkürler!

Ahmet TangünYönetici

Eğitimlerimi Vira Yelken Okulu'ndan almaya karar vermekle, ne kadar doğru bir şey yapmışım… Ta Adana’dan kalkıp, Istanbul’a gelmekle, Tatil yörelerindeki eğitim merkezlerini tercih etmemekle…

Bülent BüyükdağAvukat

Referanslar