Bosphorus Cup CORPORATE Şirketler Arası Yelken Yarışları

Bahar Dönemi Nescafé Xpress Caramel Ekibi’nin Birinciliğiyle Tamamlandı!

Şirketler Arası Yelken Yarışları

 

Bu yıl 21. kez düzenlenecek Türkiye’nin en prestijli yelken yarışı Bosphorus Cup’ın “Warm-Up” eventi BC Corporate Şirketler Arası Yelken Yarışları Bahar Dönemi’nde Nescafé Xpress Caramel Ekibi birinci olurken, Nurol Holding ikinci, Glass House ise üçüncü olarak kürsüye çıktı.

Yıl boyu devam eden ve  kurumlara özel yelken deneyimi fırsatları sunan BC Corporate Haliç’İn tarihi sularında Vira Yatçılık organizasyonuyla VİRA santralistanbul ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 

KATILIMCI ŞİRKETLER

Nestle Türkiye adına Nescafé Xpress 3 takımla dahil olurken, Nurol Holding, Glass House ve ING Bank şirketlerini birer ekiple başarıyla temsil etti.

 

NELER OLDU?

Bosphorus Cup kurucusu Orhan Gorbon’un açılış konuşması ile başlayan etkinlik, kura çekimi ile devam etti. Birinci gün boyunca devam eden sıralama yarışları sonrasında ekipler akşam yemeğinde bir araya geldi ve günün değerlendirmesini yapma şansı buldular. İkinci etkinlik günü hızını arttıran poyrazla keyifli yarışlara sahne oldu. 2 gün süren  5 sıralama yarışı sonrasında ekipler şu şekilde sıralandı; GlassHouse, Nurol Holding, Nescafé Xpress Caramel, Nescafé Xpress Caramel, Nescafé Xpress Black Roast,  Nescafé Xpress Original, ING Türkiye.

Sıralama yarışlarında en iyi sonucu alan üç takım arasında gerçekleştirilen final yarışları sonrasında Bahar Dönemi dereceleri belirlendi. Sert poyraz eşliğinde Haliç’in tarihi sularında gerçekleştirilen yarışlar sonunda Nescafé Xpress Caramel Ekibi birinci olurken, Nurol Holding ikinci, Glass House ise üçüncü olarak bu dönemi tamamladı.

Yarışlar sonrası düzenlenen ödül töreni ile ekiplerin madalya ve kupaları takdim edildi. Bir VİRA klasiği olan uzun masa buluşması ile etkinlik keyifle son buldu.

 

YAZ DÖNEMİ KAYITLARI BAŞLADI!

Bosphorus Cup CORPORATE Yaz Dönemi takvimi de açıklandı. 15 Haziran’da başlayacak antrenmanlar 6 – 7 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek final yarışları ile son bulacak! Kayıt yaptırmak isteyen firmalar www.bosphoruscup.org/warm-up sayfasında başvurabilirler.

 


Bosphorus Cup hakkında:

2002 yılında Orhan Gorbon tarafından düzenlenmeye başlayan Bosphorus Cup, tüm dünyadan yelkencilerin merakla beklediği yelken organizasyonlarında birisi konumundadır. İstanbul Boğazı’ndan ismini alan etkinlik, uluslararası yarışmacıları ve her yaştan izleyicileri ile 21 yıldır düzenlenmektedir. Yarışlar ile ilgili tüm haberlere www.bosphoruscup.org sayfasından erişilebilir. 

 

Orhan Gorbon hakkında:

İstanbul Alman Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Gorbon, genç yaşlarda yelken yarışlarına katıldı. Fastnet, Bermuda, Figaro ve Admiral’s Cup gibi dünyanın en önemli yelken yarışlarına katılarak 

Türkiye’yi yurt dışında temsil etti. New York Yacht Club ve Yacht of Greece üyesi olan Gorbon, 2018 yılından itibaren Gorbon Seramik’in de genel müdürlük görevini üstlenmektedir.

 

Vira Yatçılık Hakkında:

2005 yılından beri İstanbul merkezli olarak tüm Türkiye’de; yelken okulu, yelken organizasyonları, SAIL BREAK Festivalleri, kürek kulübü ve tekne kiralama hizmetleri veren VİRA aynı zamanda Bosphorus Cup’un organizasyonunu üstlenmektedir. 

vira@virayatcilik.com