https://www.youtube.com/watch?v=BxyZik63Sx4

VİRA Training Cup

Üyeler Arası Antrenman Yarışı

Kimler Katılabilir

Tüm VİRA Üyeleri katılabilir

Katılım Şartı

En az 1 Yıldız Temel Yelkencilik Sertifikası sahibi olmak ve en az bir antrenmana katılmış olmak

Sonrasında

Diğer yarışlarımıza katılabilir ve VİRA Yarış Takımı’na dahil olarak SportsBoat sınıfında ulusal yarışlarda yarışmaya devam edebilirsiniz…

ONLINE BAŞVURU

3 ayda 1, yılda en az 4 yarış

VİRA Üyelerine ücretsiz

Hem yarış hem eğlence

Sürpriz ödüller

Genel Kurallar

– Yarışlar en az 1 Yıldız Temel Yelkencilik sertifikası sahibi ve en az 1 kez antrenman programlarına katılmış olan tüm VİRA Üyeleri’ne açıktır.

– Ekipte en az 1 (bir) yarışçılık eğitimini tamamlamış üye yer alacak şekilde gruplandırılır. Bu şartın sağlanamaması durumunda dümenci olarak kura ile Vira Yatçılık yetkilisi atanır.

– Üyeler kendi 3 kişilik ekibini oluşturabilir. Ekip kurulamaması durumunda yarışa bireysel olarak başvuruda bulunan üyelerin arasından sertifika derecesine göre kura çekimi yapılarak ekipler oluşturulabilir.

– Ekipler görevli ile beraber 4 kişiden oluşacaktır.

– Yarışta teknelerde Vira Yatçılık yetkilisi skipper olarak yer alacaktır, güvenlik durumunda ekibe ve/veya tekneye müdahale edebilir.

– Yarışa katılacak katılımcılar belirlenen son kayıt gününe kadar kayıt formunu doldurmuş ve kayıt işlemlerini gerçekleştirmiş olması gerekmektedir.

– Yarış formatı kayıt veren katılımcı ve grup sayısına göre belirlenecektir.

– Yarış antrenman formatında yapılacak olup, flok ve ana yelken kullanılacaktır.

– Güvenlik sebebi ile yarışlarda can yeleği giyilmelidir.

– Hava şartlarına göre, güvenlik sebebi ile camadan vurulabilir.

– Rüzgarın 20 Knot’ın üzerinde olduğu veya Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün “fırtınamsı rüzgar” veya “fırtına” uyarısı yayınladığı durumlarda yarış ertelenir.

ONLINE BAŞVURU

Neden VİRA?

Deneyimli Eğitmenler

Alanlarında uzman, sevdiği işi yapmaktan gurur duyan 25 kişilik deneyimli VİRA Ekibi

En İyi Tekno Filosu

Birbirine eş, donanımlı, hem eğitim hem de yarış için uygun Delphia 24 One Design tekne filomuz

Hem Anadolu Hem Avrupa Yakasındayız

İster Haliç'te ister Kalamış'ta eğitim alma ve yelken devam etme imkanı!

Özel Tesis

Tarihi santralistanbul’un rıhtımına kurulmuş bir yelken - kürek ve etkinlik merkezi sizi bekliyor! Toplantı odası, soyunma odaları, cafeler, yeşil alan ve fazlası...

Yelkenden Kopmayacaksınız

"Eğitimler bitince ne yapacağız" diye üzülmenize gerek yok! Antrenmanlar, yarışlar, geziler, SAIL BREAK Festivalleri ve tekne kiralama olanakları ile yelken hayatınıza devam edeceksiniz...

En iyi Fiyat

Hem içerik hem kalite bakımından en uygun bedelli hizmeti VİRA'da alacaksınız.

Üye Yorumları

"Vira!" diyerek başladığım bu seyirde; birlikteliğin keyfini, farkındalığın derinliğini, eşsiz anıları, başarmanın gururunu yelken egitimlerinde bizlere yaşattıran ve bizi her zaman destekleyen Vira Yatçılık Ekibi’ne teşekkür ederim.

Songül AdıgüzelYönetici

Aldığım eğitimden birkaç ay sonra yeni aldığım yelkenlimi Hırvatistan'dan Bodrum'a sekiz günlük bir seyir süresinde sorunsuz ve güvenli bır şekilde getirdim. Vira Yatçılık'tan aldığım eğitimden sonra toplam 2500 deniz mili kadar yelken tecrübesine sahip oldum. Mükemmelsiniz!

Emre Turan ÖzkurtTurizm / Yönetici

Yelkenin bu kadar heyecan vereceğini düşünmemiştim. İnsanı başka bir dünya içine çekiyor... Bir anda iş hayatından, stresten, günlük mücadeleden uzaklaşıyorsun. Tabiki özellikle Vira Ekibi'nin sabırlı, işi bilen ve insana cesaret veren öğreticiliğinin rolü büyük!

Tayfun ErtunçYönetici

VİRA bana öyle bir cesaret verdi ki, kendimi tutamadım. Başkasına ait 50 ft. lik bir yelkenliyi Fransa'dan Türkiye'ye transfer etmek için Akdeniz'de, çok zevkli, 1.350 mil deniz katettim. Teşekkürler!

Ahmet TangünYönetici

Eğitimlerimi Vira Yelken Okulu'ndan almaya karar vermekle, ne kadar doğru bir şey yapmışım… Ta Adana’dan kalkıp, Istanbul’a gelmekle, Tatil yörelerindeki eğitim merkezlerini tercih etmemekle…

Bülent BüyükdağAvukat

Referanslarımız